2017-08-07

Tarptautinio tapybos plenero KAIŠIADORIŲ KRAŠTAS DAILININKO AKIMIS. PALOMENĖ IR PAPARČIAI dalyvių darbų parodos pristatymas

Rugpjūčio 15 d. 17 val. Senosios Gegužinės ūkyje (Beržės g.4, Gegužinės kaimas, Kaišiadorių raj.) vyks Kaišiadorių kultūros centro projekto tarptautinio tapybos plenero KAIŠIADORIŲ KRAŠTAS DAILININKO AKIMIS. PALOMENĖ IR PAPARČIAI dalyvių darbų parodos pristatymas. Koncertuos grupė DAMBRAS (Ukmergė).
 

*****


2016 metų projektas ,,Etninė Lietuva dailininko drobėje“ buvo skirtas tarptautiniam bendradarbiavimui stiprinti tarp Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos menininkų.  Šiam tikslui buvo organizuojamas tarptautinis pleneras, kuris vyko rugpjūčio 18 - 26 dienomis Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse. Vieta pasirinkta dėl unikalios muziejaus ekspozicijos – visa Lietuva vienoje vietoje. 2017 metų projektas yra natūrali pernai metų projekto tąsa.

 

Lietuvos kultūros taryba dalinai finansavo 2017 metų Kaišiadorių kultūros centro  projektą ,,Kaišiadorių kraštas dailininko akimis. Palomenė ir Paparčiai“. Projekto tikslas tęsti bendradarbiavimą tarp skirtingų šalių menininkų, populiarinant Kaišiadorių rajono kultūros paveldą ir lankytinas vietas. Tam rengiamas tarptautinis tapybos pleneras, kurio dalyviai tapybos priemonėmis drobėje fiksuos Kaišiadorių rajono teritorijoje esančius kultūros paveldo objektus ir lankytinas vietas. Tokį plenerą numatoma rengti kas metai kol menininkai aplankys visas rajone esančias seniūnijas.

 

2017 metų tarptautiniam tapybos plenerui pasirinktos Palomenės ir Paparčių seniūnijo. Šiemet plrnrre  dalyvauja 20 menininkų iš Lenkijos, Ukrainos, Lietuvos, Čekijos ir Prancūzijos. Jie gyvens ir kurs architektų-etnografų-ūkininkų Bortkūnų ,,Senosios Gegužinės Ūkio" sodyboje.

 

RUGPJŪČIO 15 D. 17 VAL. KVIEČIAME Į PLENERO DALYVIŲ DARBŲ PARODOS PRISTATYMĄ.

 

Parodos pristatyme muzikuos dambrelininkų grupė ,,Dambras“ iš Ukmergės. Ją 2007 metais įkūrė Egidijus Darulis. Anksčiau buvo kviečiami į sceną kitaip: tiesiog - Egidijus Darulis, vėliau "Ukmergės ir Pasvalio dambrelininkai", kurie išleido cd "Lietaus lašai"; kone daugiausiai koncertavusi - "Garsinė Izoliacija"; bei pavieniai, labiau meditatyviniai projektai - "Akis" ir "DuBuriai".

 

  Panašiai grįžtama į pradžią ir su pačia kūryba - ieškoma pirmapradžio grožio: grynos bežmogės, necivilizuotos gamtos garsų, miško ir ežero ošimo, tamsaus nakties skliauto žvaigždynų pagarbios baimės ir garsų dermės, kurios nuolat trokšta mūsų tikroji gaivališkai žmogiška prigimtis. Nuolat užduodami klausimai: "kada buvo pradžia?", "kokia buvo pradžia?" Seniausias Pasaulyje instrumetas dambrelis, perteikti šioms nuojautoms - tinkamiausias!

 

Dambreliai iš viso Pasaulio tautų, perkusija, virštoninės fleitos, birbynė, kalimba, elektrinė gitara, moteriškų balsų viliojantys ir kerintys rypavimai...

Grupės "Dambras" kompozicijose bangomis išryškėjantys dambrelio  ritmai, pamainomis pereinantys į išplaukiančias, išnykstančias pratisas silpstančių garsų ūkanas, netikėtai besileidžiančias keistai nebederančiomis tarpusavyke natomis, tarsi subyrančios melodijos vėl atsigauna naujam gyvenimui ir vėl ritmingai veža mus į erdvius garsų tolius.

 

 

į viršų

 

atgal