2021-05-27

ATRASK SPALVŲ PASAULĮ


Draugija ,,Guboja“ kartu su partneriu Kaišiadorių kultūros centru organizavo respublikinį vaikų ir jaunimo su negalia kūrybinių darbų konkursą „Atrask spalvų pasaulį“.

 

Konkurso tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo su negalia meninę saviraišką, dailės kalba išreikšti savo santykį su aplinkiniu pasauliu.


Iki gegužės 14 d. kūrybinius darbus siuntė įstaigos ir organizacijos, dirbančios ir/ar vienijančios vaikus ir jaunimą su negalia, taip pat pavieniai asmenys su negalia nuo 5 iki 29 metų amžiaus. Gautas net 281 kūrybinis darbas iš 47 Vilniaus, Kauno, Kaišiadorių, Šilutės, Šiaulių, Jurbarko, Utenos, Joniškio, Panevėžio, Zarasų, Kretingos, Jonavos, Trakų, Prienų, Jiezno, Gelgaudiškio, Klaipėdos, Plungės, Ventos, Rokiškio, Druskininkų, Klovainių, Kybartų, Alytaus m. ir raj., Akmenės raj., Vilkaviškio raj. įstaigų, organizacijų. Dėkojame visiems už aktyvų dalyvavimą.
Visus atsiųstus darbus, suskirstytus pagal autorių amžiaus grupes, peržiūrėti galite Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos ,,Guboja“ ir Kaišiadorių kultūros centro facebook paskyrose.


Kūrybinių darbų vertinimo komisija atrinks geriausius darbus, kurie dalyvaus parodoje LR Seime.
Komisijos pirmininkas Giedrius Kazimierėnas – tapytojas, Vilniaus dailės akademijos profesorius, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas.


Komisijos nariai:
Monika Ošmianskienė – Lietuvos Respublikos Seimo narė, Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė, parodos-konkurso globėja.


Darius Abromaitis – grafikos dizaineris, įmonės ,,IMAGO facta“ direktorius, draugijos ,,Guboja“ dailinės-parodinės veiklos konsultantas.


Asta Kaselienė – specialioji pedagogė, Kaišiadorių šventosios Faustinos mokyklos lavinamųjų klasių mokytoja metodininkė.


Lina Urbanavičienė – menotyrininkė, dailininkė, Kaišiadorių kultūros centro parodų kuratorė.


Birželio 16-30 d. geriausių konkurso darbų paroda bus eksponuojama LR Seime. Konkurso-parodos globėja – LR Seimo narė, Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė. Konkurso-parodos organizatoriai kartu su globėja LR Seimo nare M. Ošmianskiene 20 įdomiausių darbų autorių apdovanos diplomais ir atminimo dovanėlėmis.


Konkurso-parodos organizatoriai – Kaišiadorių kultūros centras ir Lietuvos specialiosios kūrybos draugija ,,Guboja“.


Draugijos ,,Guboja“ dailės-parodinę veiklą 2021 m. dalinai finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.

Konkurso dalyvių darbai:

 

 

į viršų

 

atgal