2021-10-05

Seminaras-praktikumas „Teatras – dialogo kūrimo priemonė“


Teatrai, dalyvaujantys trišaliame mėgėjų teatro projekte „Vaidiname vieną pjesę“, tema „Pažiūrėk į mane“ skirtingai interpretuos D. Čepauskaitės pjesę „Pupos“.


Profesionalių aktorių teatro projektas „Pažiūrėk į mane“, rež. Simona Brazienė: tai žvilgsnis į dviejų susvetimėjusių, nutolusių vienas nuo kito žmonių istoriją, desperatišką bandymą suprasti, kas vyksta ir atrasti vienas kitą iš naujo. Kartais tetrūksta tiesiog žvilgsnio ir pokalbio, virstančio išpažintimi... Tai sentimentalus, šiek tiek komiškas paveikslas apie gyvenimą be pagražinimų.


Gedimino Šimkaus teatras ARTYN, rež. Marta Dangilė Palmaitytė-Zubkova: „Gyveno kartą diedas ir boba. Augino jie pupas“. Ar tai pasaka, ar tikrovė, ar sapnas, jaunystė ar senatvė? Tikrų tikriausia istorija apie draugystę, pavydą, mirtį ir gyvenimą, netektis ir atradimus, apie nesenstančias vertybes ir, žinoma, apie amžiną meilę. Per juoko prizmę. Nes tik mokant pasijuokti iš savęs paties galima būti atviru ir teisingu sau ir artimiesiems. „Pabėrė jie pupas. Rinko rinko, o viena po lova pasirito ir... sudygo..."


Rokiškio r. Bajorų kultūros centro mėgėjų teatras „Šnekutis“, rež. Nijolė Čirūnienė: kartais reikia į save pažvelgti iš šalies. Galbūt šiame spektaklyje įžvelgsime, kad reikia branginti šalia esantį žmogų, kad mes suvedami į porą mylėti, gerbti, padėti vienas kitam iki senatvės, išgirsime itin graudžiai ir jautriai nuskambančią pjesės frazę „Pažadėk, kad nenumirsi pirmas“...


Projekto kulminacija – jungtinis spektaklis, kuriame jau keturi kolektyvai, prisijungus Kaišiadorių kultūros centro teatrui, rež. Jonas Andriulevičius, bendrai vaidins pjesę „Pupos“. Jame skirtingi teatrai kalbės apie ilgą dviejų žmonių buvimą kartu; apie niveliuojantį ir tarsi viską naikinantį gyvenimo laiką; apie tai, kaip augalo sėkla – pupa, pasirinkta pjesės simboliu, vėl suskliaudžia pagyvenusių sutuoktinių porą.


Po kiekvieno spektaklio - vieša diskusija su teatro profesionalais, aktoriais ir žiūrovais.


Nemokamas kvalifikacijos kėlimo seminaras-praktikumas „Teatras - dialogo kūrimo priemonė“ (tikslinėms grupėms, teatro bendruomenei)


Kūrybinės laboratorijos:
„Kūrybiškumas kasdieninėje veikloje“, vedėjas aktorius Simas Buziliauskas
„Žodinis veiksmas scenoje“, vedėja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Teatro katedros scenos kalbos pedagogė doc. dr. Danutė Vaigauskaitė
„Sceninio buvimo įveiksminimas“, vedėja aktorė, pedagogė Justė Jukonytė (aktoriams, seminaro dalyviams)


Paskaita „UTOPIJA teatre: B. Sruogos atvejis“, teatrologė Vitalija Truskauskaitė (Jaunimo centre)

 

 

į viršų

 

atgal